Ako správne vybraťDiamanty a drahé kamene

Diamanty a drahé kamene

Aké vlastnosti má mať diamant?

Idete prvýkrát vyberať šperk s diamantom? Alebo vás zaujíma, aké vlastnosti majú tieto vzácne drahé kamene? Zistite, na aké kľúčové faktory by ste si mali dať pozor pri výbere diamantu.

Volajú sa 4C a tu je ich stručný význam.

Výbrus

Rozhodne najdôležitejší faktor kvality. Výbrus je vlastne presná poloha, tvar a uhol faziet diamantu,ktoré spoločne vytvárajú úchvatnú brilanciu kameňa. Výbrus diamantu dodáva šperku jeho jedinečnosť.

Váha v karátoch

Slovo „karát“ označuje hmotnosť diamantu, neurčuje však jeho hodnotu. Menší a kvalitnejší diamant môže byť drahší ako väčší diamant s viacerými nedostatkami. Rozhoduje kvalita 4C, teda kvalita všetkých štyroch faktorov, nie iba hmotnosť. U nás v JASMINE sa riadime pravidlom, že krása a kvalita kameňa je vždy dôležitejšia ako jeho veľkosť.

Farba

Čistý a štrukturálne dokonalý diamant je úplne transparentný a nemé žiadne odtiene ani zafarbenie. Iba bezfarebný diamant totiž dokonale odráža svetlo a vďaka tomu vytvára nádherný dúhový koncert celého svetelného spektra. Vedeli ste, že existujú aj farebné diamanty? V klenotníctve sa používajú stále viac, ich hodnota je ale rôzna. Odtieň a intenzita sfarbenia diamantu môže buď znižovať alebo zvyšovať jeho hodnotu.

Čistota

Kameň dostane hodnotenie „bezchybný“ iba v prípade, ak sa pri desaťnásobnom zväčšení neodhalia žiadne vnútorné chyby ani vonkajšie nedokonalosti (škrabance a iné mechanické kazy). Mnohé mikro kazy voľným okom nikdy neuvidíte, ich prítomnosť však formálne znižuje hodnotu kameňa. Úplne bezchybné diamanty sú mimoriadne vzácne a od toho sa odvíja aj ich cena.

U nás vždy viete, čo kupujete

Poznávacím znamením dobrého zlatníka-klenotníka sú certifikáty. U nás dostanete dokonca dva. Čo vlastne znamenajú a prečo ku šperkom neoddeliteľne patria?

Certifikát pravosti G.I.A.

Ak je na vašom šperku diamant s hmotnosťou vyššou ako jeden karát, dostanete k nemu certifikát pravosti od nezávislého medzinárodného gemologického laboratória G.I.A. Toto laboratórium patrí medzi najuznávanejšie gemologické inštitúcie na svete. Drahé kamene do našich šperkov berieme iba z overených zdrojov a všetky prechádzajú testom v G.I.A., pravosťou diamantov si teda môžete byť na 100% istí.

Certifikát pôvodu JASMINE

Ku každému šperku od nás dostanete aj niečo ako „rodný list“. Certifikát pôvodu JASMINE vystavuje naše zlatníctvo a obsahuje všetky potrebné informácie o šperku. Tak napríklad materiál, z ktorého bol šperk vytvorený, druh a tvar kameňa, dátum výroby, váhu šperku a ďalšie výrobné detaily.

  • Unikátny dizajn svadobných obrúčok
  • Priamy kontakt s výrobcom Jasmine
  • Záručný aj pozáručný servis
  • Individuálny prístup a množstvo spokojných zákazníkov
JasmineJ